Twitter

Jaunumu abonēšana

Savu bonus-malus klasi var aprēķināt internetā

Lasīt arī

 

 

Apdrošināšanas veidi un pakalpojumi

 

 

Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja mājaslapa www.ltab.lv

 

 

Partneri

28/08/2009

 

Tā kā no 15.septembra OCTA apdrošināšanas risku izvērtēšanas sistēmu bonus-malus nolemts pilnveidot un tādējādi daļai autoīpašnieku mainīsies ieņemamās riska klases, Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) interneta lapā ltab.lv sadaļā "Bonus–malus" ir izveidots kalkulators, kas ļaus uzzināt savu jauno ieņemamo riska klasi, informēja LTAB.

Kā norāda LTAB, bonus–malus darbība tiks vienkāršota. No šī gada 15.septembra transportlīdzekļu īpašniekiem vairs nevajadzēs rakstīt iesniegumu apdrošinātājiem par riska klašu apvienošanu vai pārcelšanu – tas notiks automātiski. Turklāt viena īpašnieka vairākiem vienas kategorijas transportlīdzekļiem būs viena un tā pati riska klase. Pārdodot un nopērkot jaunu transportlīdzekli, riska klases pārcelsies automātiski, iegādājoties jaunu transportlīdzekli papildus esošajam, tas iekļūs nevis sākumklasē, bet gan jau esošā transportlīdzekļa riska klasē.

Transportlīdzekļa īpašnieka apdrošināšanas vēsture visiem viņam piederošajiem transportlīdzekļiem tiks vērtēta par pēdējiem vienpadsmit gadiem. Tas ļaus transportlīdzekļu īpašniekiem, kas, savulaik nomainot transportlīdzekli, nebija veikuši pazemināta riska klašu pārnešanu un tādējādi iekļuvuši zemākā riska klasē, nekā varēja, pēc šī gada 15.septembra iekļūt augstākā bonus–malus klasē.

Jaunā kārtība attieksies arī uz juridiskajām personām un tām piederošajiem autoparkiem. Ja īpašniekam pieder vairāki transportlīdzekļi, bet ar kādu no tiem tiks izraisīts negadījums, tas varēs ietekmēt visu transportlīdzekļu klasi, kas pazemināsies nevis vienam transportlīdzeklim, bet gan automātiski visiem vienādi. Tai pat laikā negadījums var vispār neatstāt ietekmi uz apdrošināšanas klasi. Proti, autoparkiem ar lielu kopējo apdrošināto dienu skaitu dažu negadījumu ietekme uz riska klasi var nemaz nebūt - jo transportlīdzekļiem lielāks kopējo apdrošināto dienu skaits un jo ilgākā laika periodā notikuši negadījumi, jo tiem būs mazāka ietekme.

Saskaņā ar izmaiņām bonus–malus klase tiks rēķināta attiecībā uz īpašnieku un tam piederošo transportlīdzekļu kategorijām. Sistēma sastāv no 17 riska klasēm: pazemināta riska jeb bonus klases ir no 7.-17., paaugstināta riska jeb malus klases ir no 1.-5., 6.klase - sākumklase, kurā automātiski nokļūst tie auto īpašnieki, kas pirmo reizi noformē OCTA polisi sev piederošajam transportlīdzeklim noteiktā kategorijā. Klases tiek pārskatītas vienu reizi gadā – septembrī.

Avots: Diena
Datums: 27.08.2009

UNIBROKKER INSURANCE & CONSULTING, SIA
Cēsu iela 31/3, Rīga, LV-1012
Tālrunis: +371 67320600

E-pasts: riga@unibrokker.lv

Sazinieties ar mums


Copyright 2000-2005 polise.lv

All rights reserved